Quinta da Boavista Vinha Reserva 2019 Douro 0,75 l Portugalsko suché

NAŠE ROZVOZY:PRAHA 25.7. další 1.8.
Quinta da Boavista Vinha Reserva 2019 Douro 0,75 l Portugalsko suché
Reserva je "páteří" portfolia Quinta da Boavista a je výsledkem šarže vyrobené z hroznů ze směsi starých i mladších vinic. Tato červená Reserva se vyrábí z odrůd Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinto Cao a Vinhas Velhas (starší než 90 let).
Doprava zdarma:
objednávka nad 5900,- Kč
Cena základní s DPH1 165 Kč
Vaše cena bez DPH963 Kč
Dostupnost:
skladem 5 ks
Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?
Osobně v Litomyšli:
zítra
Přepravní společností:
Kód0004001
Popis

Enolog consultant - Jean-Claude Berrouet

Boa Vista Reserva

Toto víno Boa-Vista Red Reserva odráží kombinaci různých mikroterorů. Různé odrůdy hroznů, různé stáří, různé nadmořské výšky a vystavení slunečnímu záření se projevují jedinečným způsobem, což z tohoto vína činí univerzální víno s jedinečným charakterem, dlouhověkostí a elegancí.

Vinhas Velhas (80 let +)
Reserva je "páteří" portfolia Quinta da Boavista a je výsledkem šarže vyrobené z hroznů ze směsi starých i mladších vinic.
Tato červená Reserva se vyrábí z odrůd Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinto Cão a Vinhas Velhas (starší než 90 let).

Touriga Nacional je tmavá odrůda révy vinné, která je klíčovou složkou suchých červených vín i fortifikovaných vín (portské) s širokým zastoupením v oblasti Douro. Vyznačuje se výraznou chutí tmavého ovoce, kterou obvykle doprovází tóny koření, fialek a kůže. Díky svým pevným tříslovinám má význam jako odrůdové víno.
Touriga Franca je také jednou z tradičních odrůd regionu Douro. Je aromatičtější a má lehčí tělo, je o něco méně koncentrovaná a má vyšší výnosy než vlajková portugalská odrůda. Touriga Franca má opravdu vysoký obsah tříslovin a vynikající vůni čerstvého, zralého červeného ovoce, koření a květin.

Tinto Cão je odrůda révy vinné, jejíž kořeny sahají až k počátkům regionu. V průběhu let se ukázalo, že této odrůdě lépe vyhovují předěly regionu s menším slunečním zářením. Chladnější klima umožňuje vyniknout květinovým vůním této odrůdy. U vín světlejší barvy má navzdory tmavé slupce dobrou úroveň kyselin a tříslovin.

Jako kvasné nádrže máme k dispozici tradiční žulové lisy na víno s nožním šlapáním, nerezové kvasné kádě a pro malé šarže nádoby na potraviny z PVC nebo kvašení v nových 500litrových francouzských dřevěných sudech. Každý z těchto typů kvašení dodává vínu jedinečný styl a osobitost.

Po 15 až 20 měsících zrání v 500litrových sudech vzniká směs Reserva. Všechna naše vína jsou uzavřena pod přírodním korkem. Toto víno se nefiltruje ani nestabilizuje za studena, a proto může s věkem vytvářet sediment.

Zářivá rubínová barva. Vůně černého ovoce je bohatá a velkorysá, dobře sladěná se svěžími a elegantními tóny jemného koření. V chuti je energické, s dobře definovanými tříslovinami, které se časem spojí s ovocnými chutěmi a zvýrazní strukturu a jemnost souboru. Plné svěžesti, toto víno má co nabídnout i v příštích letech.

 

O vinařství:

Quinta da Boavista se nachází nedaleko Pinhão, na pravém břehu řeky Douro, a má mimořádný výhled na řeku. Je to jedno z nejikoničtějších panství ve vymezeném regionu, známé nejen díky svému historickému spojení s baronem z Forresteru, ale také díky 36 hektarům vysoce kvalitní vinné révy.
Hrozny pro toto víno pocházejí z jediné parcely, pojmenované Oratório (Oratorium) díky působivým zvlněným terasám vysokým téměř osm metrů.

 

Víno obsahuje alergen oxid siřičitý.

 

Nevíte si rady?

Zeptejte se nás telefonicky
nebo e-mailem

 

+420 776 529 557

 

 

objednavky@cauvino.cz

 


Naše recenze na Heuréce