Quinta da Boavista Vinha UJO 2019 Douro 0,75 l Portugalsko suché

NAŠE ROZVOZY:PRAHA 25.7. další 1.8.
Quinta da Boavista Vinha UJO 2019 Douro 0,75 l Portugalsko suché
Vinha do Ujo byla vysazena před rokem 1930
Doprava zdarma:
objednávka nad 5900,- Kč
Cena základní s DPH3 326 Kč
Vaše cena bez DPH2 749 Kč
Dostupnost:
skladem 3 ks
Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?
Osobně v Litomyšli:
zítra
Přepravní společností:
Kód0004000
Popis

Enolog consultant - Jean-Claude Berrouet

Vinhas Velhas (stáří +90 let)
Vinha do Ujo byla vysazena před rokem 1930 na horizontálních terasách před fyloxérou a půda je podepřena malými břidlicovými stěnami. Více než 25 odrůd vinné révy zajišťuje rozmanitost, které lze dosáhnout pouze u takto starých vinic. Rozkládají se na malých terasách orientovaných na sever a jejich nadmořská výška se pohybuje mezi 180 a 210 metry. O tyto vinice se rok co rok starají zkušené ruce těch, kteří v Douru žijí již po generace.

 Quinta da Boavista ruční sklizeň a ruční třídění hroznů, po kterém následuje šetrné odstraňování stopek a drcení bobulí. Kvašení hroznů probíhá v nových 500litrových francouzských dřevěných sudech. Po období macerace výsledné víno zraje 16 měsíců ve 225litrových sudech rovněž z francouzského dubu. Všechna naše vína jsou uzavřena přírodním korkem. Vína se nefiltrují ani nestabilizují za studena, a proto mohou s věkem vytvářet sediment.

Intenzivní rubínová barva je předehrou pro postupné vrstvy červeného ovoce zabalené do tónů lesa a jemných tónů inkoustu. Povznesené a svůdné, na patře je ještě zajímavější, při každém doušku stále šťavnatější a odhaluje tak různé vrstvy ovoce a koření. Víno, které nás nadchne svou elegancí a živoucím půvabem.

 

O vinařství:

Quinta da Boavista se nachází nedaleko Pinhão, na pravém břehu řeky Douro, a má mimořádný výhled na řeku. Je to jedno z nejikoničtějších panství ve vymezeném regionu, známé nejen díky svému historickému spojení s baronem z Forresteru, ale také díky 36 hektarům vysoce kvalitní vinné révy.
Hrozny pro toto víno pocházejí z jediné parcely, pojmenované Oratório (Oratorium) díky působivým zvlněným terasám vysokým téměř osm metrů.

 

Víno obsahuje alergen oxid siřičitý.

 

Nevíte si rady?

Zeptejte se nás telefonicky
nebo e-mailem

 

+420 776 529 557

 

 

objednavky@cauvino.cz

 


Naše recenze na Heuréce